Polub nas na facebooku

O firmie

Odpowiedzialność projektanta i kosztorysanta za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Nowelizacja ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, funkcjonująca od 11 lutego 2012 r.*, rozszerzyła zarówno krąg osób, które podlegają odpowiedzialności publicznej, jak również katalog czynów naruszających dyscyplinę finansów publicznych. 

20.05.2012
zobacz więcej
Budżet zadaniowy, program inwestycji, łączna kwota środków i WKI

Ustawa o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157 poz. 1240) obowiązująca od 1 stycznia 2010 r. wprowadziła nowe zasady planowania w stosunku do poprzednio funkcjonujących. Istotą nowego budżetowania jest przejście z budżetowania tradycyjnego na budżetowanie zadaniowe.

31.01.2012
zobacz więcej
Od 1 stycznia 2012 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zamówień publicznych

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r. w sprawie średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych.

06.01.2012
zobacz więcej
Przedmiar robót dla Zamawiającego obowiązanego stosować ustawę PZP

Zamawiający zainteresowany realizacją inwestycji na roboty budowlane, dla którego wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę zobowiązany jest wykonać, bądź zlecić w trybie przetargowym, dokumentację projektową zawierającą między innymi przedmiar robót.(§ 4.1) opracowany zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.
 

15.12.2011
zobacz więcej
Kosztorysant z prawdziwego zdarzenia

Jak wielu z Was jest przekonanych, że poznanie podstawowych zasad działania programów kosztorysowych sprawi, że będziecie kosztorysantami z prawdziwego zdarzenia? Jak często słyszycie, że proste i szybkie szkolenie z obsługi programu do kosztorysowania pozwoli Wam zgłębić tajniki zawodu kosztorysanta? Tylko jak to się ma do rzeczywistości…?

28.10.2011
Artykuł wymaga podania kodu dostępowego
zobacz więcej