Polub nas na facebooku

Szkolenie

PRAWO BUDOWLANE - duża zmiana w 2020 r.

Opinie

Szkolenie przeprowadzone w sposób wyczerpujący. Super Prowadząca. Polecam

Łukasz M.

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z zakresu kosztorysowania. Wiedza przekazywana w sposób zrozumiały dla początkujących.

Rafał Z.

Uważam, że zagadnienia podstaw pracy na programie Norma zostały przekazane szczegółowo i obszernie, z uwagą dla każdego z uczestników (wspaniała praca indywidualna z kursantem). Mnóstwo przykładów i dużo cierpliwości wykładowcy.

Ewa R.

Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, bardzo dobrze zorganizowane. Wykłady prowadzone zrozumiale nawet dla osób niemających wcześniej doczynienia z kosztorysowaniem.

Paweł G.

Szkolenie przedstawione w sposób merytoryczny, profesjonalny, wyczerpująco wyjaśniono obsługę programu. Przeprowadzono wiele ćwiczeń z tworzenia kosztorysów.

Zbigniew O.

Polecam udział w szkoleniu organizowanym przez Samax. Materiał przedstawiony i omówiony w oczekiwanym zakresie, dostosowany do grupy zawodowej uczestniczącej w kursie.

Krzysztof G.

Wyczerpujące szkolenie pozwalające zapoznać się z zasadami kosztorysowania, uzupełnione o podstawowe informacje i zagadnienia formalno-prawne.

Grzegorz W.

Budżetowanie -  Szkolenie prowadzone profesjonalnie, ogromna wiedza prowadzącej. Materiały i prezentacja przygotowane w sposób przystępny i czytelny. Prowadząca godna polecenia. Temat szkolenia i pozyskane informacje zdecydowanie zostaną wykorzystanie w wykonywanej pracy. POLECAM!

Marzena ARiMR

Budżetowanie - szkolenie spełniające oczekiwania w 100%. Profesjonalna Prowadząca, bardzo bogaty zestaw materiałów. Przyjemna atmosfera. Godne polecenia.

Elżbieta ARiMR

Kurs kosztorysowania bardzo wnikliwy i wykorzystujący czas całkowicie.

Brygida K.

Kurs kosztorysowania - Bardzo dużo materiałów, fachowość, otwartość, profesjonalizm, miła atmosfera.

Szymon D.

Kosztorysowanie - szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, wiedza przekazana językiem zrozumiałym dla laika, matriały szkoleniowe przygotowane bardzo czytelnie.

Anna F.

Kosztorysowania - Intensywna praca na zajęciach, duży przepływ wiedzy w ciągu 4 dni. Zwracanie uwagi na rzeczy najważniejsze oraz najbardziej przydatne. Bardzo dobry przekaz informacji oraz wiedzy.

Krzysztof J.

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia z BIMestiMate. Nauczyłam się wiele rzeczy teoretycznych i praktycznych, które rozwiały moje dotychczasowe wątpliwości. Profesjonalna i miła Pani prowadząca. Serdecznie polecam!

Monika W.

Kosztorsowanie - Szkolenie wykonano profesjonalnie z dużą ilością przydatnych informacji, przekazanych w sposób łatwy do przyswojenia.

Radosław A.

Kosztorysowanie: Szkolenie w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Udzielono odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Szkolenie dostosowane do branży.

Gabriela M.

Kosztorysowanie: Rzeczowy sposób przedstawienia faktów, duża ilość przykładów z życia, odpowiedzi na przykładach. Elastyczność do problemów przedstawianych przez uczestników. Bardzo miła atmosfera.

Wojciech B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolona ze szkolenia, szczególnie cenię sobie możliwość zadawania pytań podczas poszczególnych etapów omawianych zagadnień. Możliwość zgłaszania własnych propozycji ćwiczeń związanych z własną działalnością.

Jolanta

Kosztorysowanie: Bardzo dobre przedstawienie metod kosztorysowania i możliwości wykorzystania programu. POLECAM

Marek B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na kurs. Jako wykonawcy naświetliło mi to wiele ważnych zagadnień i będę mógł wyeliminować błędy popełniane dotychczas.

Sebastian S.

Nowelizacja ustawy Prawa budowlanego stała się faktem – Ustawa wejdzie w życie 19 września 2020 r.

 

Prawo budowlane wprowadza najważniejsze, według ustawodawcy zmiany, które z założenia mają uprościć i przyśpieszyć proces inwestycyjno-budowlany, a także doprecyzować  regulacje budzące wątpliwości interpretacyjne oraz zapewnić większą stabilność podejmowanych w  nim rozstrzygnięć.  Zmianom uległo 50 przepisów ustawy oraz szereg innych ustaw.

 

Poniżej sygnalizujemy najważniejsze obszary zmian, które znalazły się w Prawie budowlanym:

 • podział projektu budowlanego na trzy zasadnicze części;
 • liczby dokumentów na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę;
 • zmiany w zakresie uzyskiwania odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych;
 • ustalenia, jakie roboty budowlane wymagają dokonania zgłoszenia zamiast uzyskania pozwolenia na budowę, a jakie nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia;
 • wzmocnienia bezpieczeństwa pożarowego w przypadku zmiany sposobu użytkowania budynku lub jego części;
 • przedstawiono warunki niezbędne do korzystania z obiektu budowlanego;
 • dodano art. odnoszący się do zawartości protokołu kontroli;
 • granicznego 5-letniego terminu dla stwierdzenia nieważności decyzji pozwolenia na budowę;
 • wprowadzenia łatwiejszej legalizacji "starych" samowoli budowlanych.

 

Wprowadzone zmiany dotkną inwestorów realizujących inwestycje budowlane, projektantów w zakresie przygotowania dokumentacji projektowej, kierowników budów w zakresie nowych obowiązków oraz organy administracji wydające decyzje administracyjne.

 

To głównie do uczestników procesu inwestycyjnego kierujemy szkolenie które ma na celu przybliżyć zakres zmian wprowadzonych nowelizacją ustawy Prawo budowlane oraz wskazać istotne procedury w obszarze procesu inwestycyjnego. Ustawa nie zawsze jest czytelna, jednoznaczna i  łatwa do interpretacji.

 

A co istotne, nowelizacja ustawy Prawo budowlane stwarza reguły kolizyjne, które zostaną przedstawione i zinterpretowane podczas szkolenia.

 

Godziny szkolenia:    9:00 do 16:00

 

Cena szkolenia:  400 PLN netto + 23% VAT


 Cena szkolenia obejmuje:

 • wykłady i prezentację multimedialną
 • zajęcia w zakresie poznania zagadnień teoretycznych i praktycznych
 • Case study - analiza przypadku, studium przypadku
 • materiały szkoleniowe
 • lunch oraz poczęstunek w trakcie trwania kursu
 • imienne zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu

 

Ustawa z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw została opublikowana w Dzienniku Ustaw 2020 poz. 471.