Polub nas na facebooku

Szkolenie

WARSZTATY KOSZTORYSOWE z programem BIMestiMate (dawna Zuzia) i Norma PRO

Opinie

Szkolenie przeprowadzone w sposób wyczerpujący. Super Prowadząca. Polecam

Łukasz M.

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z zakresu kosztorysowania. Wiedza przekazywana w sposób zrozumiały dla początkujących.

Rafał Z.

Uważam, że zagadnienia podstaw pracy na programie Norma zostały przekazane szczegółowo i obszernie, z uwagą dla każdego z uczestników (wspaniała praca indywidualna z kursantem). Mnóstwo przykładów i dużo cierpliwości wykładowcy.

Ewa R.

Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, bardzo dobrze zorganizowane. Wykłady prowadzone zrozumiale nawet dla osób niemających wcześniej doczynienia z kosztorysowaniem.

Paweł G.

Szkolenie przedstawione w sposób merytoryczny, profesjonalny, wyczerpująco wyjaśniono obsługę programu. Przeprowadzono wiele ćwiczeń z tworzenia kosztorysów.

Zbigniew O.

Polecam udział w szkoleniu organizowanym przez Samax. Materiał przedstawiony i omówiony w oczekiwanym zakresie, dostosowany do grupy zawodowej uczestniczącej w kursie.

Krzysztof G.

Wyczerpujące szkolenie pozwalające zapoznać się z zasadami kosztorysowania, uzupełnione o podstawowe informacje i zagadnienia formalno-prawne.

Grzegorz W.

Budżetowanie -  Szkolenie prowadzone profesjonalnie, ogromna wiedza prowadzącej. Materiały i prezentacja przygotowane w sposób przystępny i czytelny. Prowadząca godna polecenia. Temat szkolenia i pozyskane informacje zdecydowanie zostaną wykorzystanie w wykonywanej pracy. POLECAM!

Marzena ARiMR

Budżetowanie - szkolenie spełniające oczekiwania w 100%. Profesjonalna Prowadząca, bardzo bogaty zestaw materiałów. Przyjemna atmosfera. Godne polecenia.

Elżbieta ARiMR

Kurs kosztorysowania bardzo wnikliwy i wykorzystujący czas całkowicie.

Brygida K.

Kurs kosztorysowania - Bardzo dużo materiałów, fachowość, otwartość, profesjonalizm, miła atmosfera.

Szymon D.

Kosztorysowanie - szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, wiedza przekazana językiem zrozumiałym dla laika, matriały szkoleniowe przygotowane bardzo czytelnie.

Anna F.

Kosztorysowania - Intensywna praca na zajęciach, duży przepływ wiedzy w ciągu 4 dni. Zwracanie uwagi na rzeczy najważniejsze oraz najbardziej przydatne. Bardzo dobry przekaz informacji oraz wiedzy.

Krzysztof J.

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia z BIMestiMate. Nauczyłam się wiele rzeczy teoretycznych i praktycznych, które rozwiały moje dotychczasowe wątpliwości. Profesjonalna i miła Pani prowadząca. Serdecznie polecam!

Monika W.

Kosztorsowanie - Szkolenie wykonano profesjonalnie z dużą ilością przydatnych informacji, przekazanych w sposób łatwy do przyswojenia.

Radosław A.

Kosztorysowanie: Szkolenie w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Udzielono odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Szkolenie dostosowane do branży.

Gabriela M.

Kosztorysowanie: Rzeczowy sposób przedstawienia faktów, duża ilość przykładów z życia, odpowiedzi na przykładach. Elastyczność do problemów przedstawianych przez uczestników. Bardzo miła atmosfera.

Wojciech B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolona ze szkolenia, szczególnie cenię sobie możliwość zadawania pytań podczas poszczególnych etapów omawianych zagadnień. Możliwość zgłaszania własnych propozycji ćwiczeń związanych z własną działalnością.

Jolanta

Kosztorysowanie: Bardzo dobre przedstawienie metod kosztorysowania i możliwości wykorzystania programu. POLECAM

Marek B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na kurs. Jako wykonawcy naświetliło mi to wiele ważnych zagadnień i będę mógł wyeliminować błędy popełniane dotychczas.

Sebastian S.

Warsztaty kosztorysowe jest to nauka praktycznego wykorzystania programów BIMestiMate (dawna Zuzia) oraz Norma PRO do opracowywania przedmiaru robót budowlanych, kosztorysu budowlanego oraz kosztorysu ofertowego. Uczestnicy poznają przepisy prawne aktualnie obowiązujące oraz poznają cel tworzenia kosztorysów i przedmiarów robót. NOWOŚĆ: harmonogramowanie w BIMestiMate (dawna Zuzia).

Podczas warsztatów uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę do tworzenia kosztorysów ofertowych w swoich własnych firmach. Odpowiedzą sobie na pytania: Jak wyliczyć własną stawkę r-g, własne koszty pośrednie, własny zysk? Jakie pytania zadawać Inwestorowi, aby uwzględnić jak najwięcej robót tymczasowych i prac towarzyszących? Co to jest robota brutto? Jak uwzględnić ryzyko?

Warsztaty zakończone są dyskusją na tematy poruszane podczas warsztatów oraz ćwiczeniami, w celu utrwalenia nabytych umiejętności.

Warsztaty kosztorysowe kierowane są do osób:

  • zajmujących się wykonywaniem przedmiarów i kosztorysów, rozliczaniem robót budowlanych oraz ich weryfikacją,
  • zainteresowanych opracowaniem przedmiarów robót i kosztorysów zgodnie z przepisami prawnymi,
  • zainteresowanych poznaniem zasad wykonywania kalkulacji i agregacji robót,
  • zainteresowanych wyliczaniem własnej stawki r-g oraz własnych wskaźników kosztów pośrednich i zysku, zajmujących się przygotowaniem ofert - prawidłowej/realnej ceny ofertowej, które chcą wiedzieć więcej na temat stosowania dokumentów kontrolnych zmniejszających ryzyko po stronie Inwestora i po stronie Wykonawcy,
  • które chcą dowiedzieć się, co zmieni się w zakresie przygotowywania ofert i ich oceny oraz jakie zmiany planuje wprowadzić Sejm
  • zainteresowanych maksymalnym wykorzystaniem w swojej pracy programu BIMestiMate (dawna Zuzia) lub Norma PRO.