Szkolenia, usługi projektowe i kosztorysowe
dla budownictwa, przemysłu i energetyki

 

Samax - tel.: 736 255 352 736 255 352

Formularz kontaktowy   Nasze konto na Facebooku   WYSZUKIWARKA SZKOLEŃ

KOSZTORYSOWANIE

Firma SAMAX od lat specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń skierowanych do osób z branży budowlanej. Nasze umiejętności oparte są na wieloletniej pracy związanej z prowadzeniem procesów inwestycyjnych, dokonywaniem audytów czy stałym podnoszeniu wiedzy teoretycznej. Jednym z głównych produktów, które wdrażamy, jest kurs kosztorysowania, skierowany do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę lub nabyć nowych umiejętności.

Kosztorysowanie w budownictwie

Określanie realnego zakresu kosztów związanych z prowadzeniem inwestycji ma kluczowe znaczenie dla jej powodzenia. Umiejętności z tym związane można zdobyć poprzez kurs kosztorysowania budowlanego oferowany przez naszą firmę SAMAX.

Tworzenie kosztorysu zazwyczaj składa się z kilku podstawowych etapów. Należą do nich:

 • sprecyzowanie celu, rodzaju oraz zakresu kosztorysu,
 • określenie założeń wyjściowych do kosztorysowania,
 • realizacja procesu przedmiarowania,
 • kalkulacja kosztów robót,
 • określenie powyższych punktów w dokumencie z uwzględnieniem przepisów prawnych i wymogów klienta.

Przeprowadzenie skomplikowanego procesu kosztorysowania jest łatwiejsze przy użyciu odpowiednich narzędzi. W SAMAX dbamy o to, by przekazywać wiedzę w sposób rzetelny i praktyczny, dlatego oferowane przez nas szkolenia cieszą się uznaniem i popularnością.

Profesjonalne szkolenia z kosztorysowania

Realizacja szkoleń związanych z dokonywaniem kosztorysów projektów inwestycyjnych wiąże się ze zdobyciem sporej wiedzy teoretycznej i opanowaniem narzędzi pomocnych w pracy. Jednym z proponowanych rozwiązań jest kosztorysowanie w budownictwie oparte na środowisku BIMestiMate. Umożliwia ono realizację dokumentacji dla branży:

 • elektrycznej,
 • budowlanej,
 • mechanicznej,
 • drogowej,
 • instalacyjnej.

Uczestnicy szkolenia z kosztorysowania zdobywają cenną wiedzę pozwalająca zwiększyć ich umiejętności praktyczne związane z przygotowaniem dokumentacji poprzedzającej realizację projektów budowlanych. Opiera się ona na teorii sporządzania kosztorysów, a także obsłudze dedykowanego środowiska. Oprócz wyżej wymienionego środowiska prowadzimy nasze szkolenia na podstawie programów:

 • Norma Pro,
 • Norma Expert,
 • Miara Pro.

Kurs kosztorysowania online

Oprócz tradycyjnych form stacjonarnych realizujemy również kosztorysowanie online. Zdalne realizowanie szkoleń pozwala na zaoszczędzenie kosztów, korzystanie z programu zajęć bez opuszczania miejsca pracy bądź domu i komunikację z wykładowcą. Zagadnienia poruszane podczas tej formy nauki nie różnią się od tradycyjnej. Kurs kosztorysowania online wymaga od uczestnika posiadania oprogramowania do kosztorysowania oraz podstawowego wyposażenia, które jest obecne w ogromnej większości komputerów.

W firmie SAMAX korzystamy z nowoczesnych rozwiązań umożliwiających przeprowadzanie szkoleń obejmujących prawo budowlane, przygotowanie do działań inwestycyjnych czy kosztorysowanie. Kurs obejmuje zarówno cenną wiedzę teoretyczne, jak i praktyczną. Istnieje również możliwość nabycia programów wykorzystywanych podczas zajęć w atrakcyjnych cenach. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.

Kalendarz Szkoleń - szkolenia KOB, szkolenia kosztorysowe dla budownictwa
wróć strzałka do góry