Polub nas na facebooku

Szkolenie

Obsługa programu Norma Pro - online

Opinie

Szkolenie przeprowadzone w sposób wyczerpujący. Super Prowadząca. Polecam

Łukasz M.

Profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z zakresu kosztorysowania. Wiedza przekazywana w sposób zrozumiały dla początkujących.

Rafał Z.

Uważam, że zagadnienia podstaw pracy na programie Norma zostały przekazane szczegółowo i obszernie, z uwagą dla każdego z uczestników (wspaniała praca indywidualna z kursantem). Mnóstwo przykładów i dużo cierpliwości wykładowcy.

Ewa R.

Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, bardzo dobrze zorganizowane. Wykłady prowadzone zrozumiale nawet dla osób niemających wcześniej doczynienia z kosztorysowaniem.

Paweł G.

Szkolenie przedstawione w sposób merytoryczny, profesjonalny, wyczerpująco wyjaśniono obsługę programu. Przeprowadzono wiele ćwiczeń z tworzenia kosztorysów.

Zbigniew O.

Polecam udział w szkoleniu organizowanym przez Samax. Materiał przedstawiony i omówiony w oczekiwanym zakresie, dostosowany do grupy zawodowej uczestniczącej w kursie.

Krzysztof G.

Wyczerpujące szkolenie pozwalające zapoznać się z zasadami kosztorysowania, uzupełnione o podstawowe informacje i zagadnienia formalno-prawne.

Grzegorz W.

Budżetowanie -  Szkolenie prowadzone profesjonalnie, ogromna wiedza prowadzącej. Materiały i prezentacja przygotowane w sposób przystępny i czytelny. Prowadząca godna polecenia. Temat szkolenia i pozyskane informacje zdecydowanie zostaną wykorzystanie w wykonywanej pracy. POLECAM!

Marzena ARiMR

Budżetowanie - szkolenie spełniające oczekiwania w 100%. Profesjonalna Prowadząca, bardzo bogaty zestaw materiałów. Przyjemna atmosfera. Godne polecenia.

Elżbieta ARiMR

Kurs kosztorysowania bardzo wnikliwy i wykorzystujący czas całkowicie.

Brygida K.

Kurs kosztorysowania - Bardzo dużo materiałów, fachowość, otwartość, profesjonalizm, miła atmosfera.

Szymon D.

Kosztorysowanie - szkolenie przeprowadzone profesjonalnie, wiedza przekazana językiem zrozumiałym dla laika, matriały szkoleniowe przygotowane bardzo czytelnie.

Anna F.

Kosztorysowania - Intensywna praca na zajęciach, duży przepływ wiedzy w ciągu 4 dni. Zwracanie uwagi na rzeczy najważniejsze oraz najbardziej przydatne. Bardzo dobry przekaz informacji oraz wiedzy.

Krzysztof J.

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia z BIMestiMate. Nauczyłam się wiele rzeczy teoretycznych i praktycznych, które rozwiały moje dotychczasowe wątpliwości. Profesjonalna i miła Pani prowadząca. Serdecznie polecam!

Monika W.

Kosztorsowanie - Szkolenie wykonano profesjonalnie z dużą ilością przydatnych informacji, przekazanych w sposób łatwy do przyswojenia.

Radosław A.

Kosztorysowanie: Szkolenie w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Udzielono odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Szkolenie dostosowane do branży.

Gabriela M.

Kosztorysowanie: Rzeczowy sposób przedstawienia faktów, duża ilość przykładów z życia, odpowiedzi na przykładach. Elastyczność do problemów przedstawianych przez uczestników. Bardzo miła atmosfera.

Wojciech B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolona ze szkolenia, szczególnie cenię sobie możliwość zadawania pytań podczas poszczególnych etapów omawianych zagadnień. Możliwość zgłaszania własnych propozycji ćwiczeń związanych z własną działalnością.

Jolanta

Kosztorysowanie: Bardzo dobre przedstawienie metod kosztorysowania i możliwości wykorzystania programu. POLECAM

Marek B.

Kosztorysowanie: Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na kurs. Jako wykonawcy naświetliło mi to wiele ważnych zagadnień i będę mógł wyeliminować błędy popełniane dotychczas.

Sebastian S.

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy poznają program do kosztorysowania Norma Pro, wykonują ćwiczenia oraz przyswajają
zasady wykonywania przedmiarów robót i kosztorysów, a także zasady sporządzania wydruków.

 

Do udziału w szkoleniu niezbędne jest posiadania własnego programu Norma Pro – umożliwia to pracę własną w trakcie zajęć. Uczestnicy poznają krok po kroku obsługę programu, widoczną na komputerze prowadzącego, a także daje to możliwość podglądu i weryfikacji  wykonywanych przez uczestników zadań.

 

Uczestnicy opracowują pierwsze samodzielne kosztorysy pod okiem doświadczonego praktyka, co pozwala:

 • prawidłowo sporządzać kosztorysy
 • nabyć umiejętności w zakresie obsługi oprogramowania Norma Pro
 • wykorzystać zawarte w programach funkcje dające możliwość m.in.: uzyskania wielostopniowego podziału kosztorysu, opracowania kosztorysu szczegółowego oraz uproszczonego, tworzenia pozycji scalonych, określanie wskaźnika dla elementu robót, ustalania składników cenotwórczych, narzutów oraz wykorzystania cenników Sekocenbud oraz Intercenbud i wielu innych opcji
 • wykonywać  przedmiary robót oraz kosztorysy inwestorskie zgodnie z obowiązującymi przepisami
 • dostosować przykładowe kosztorysy i ćwiczenia do indywidualnych potrzeb uczestników
 • opracować wydruki w zależności od potrzeb użytkownika programu

 

Dzięki doświadczeniu prowadzącej, na programie Norma Pro wykonywane są ćwiczenia wielobranżowe. Dla każdego przykładu analizowany jest sposób opracowania przedmiarów robót oraz metody i zasady opracowania kosztorysów, a także technologia wykonania robót i użyte materiały.
 

W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

 

Zapewniamy podczas zdalnych szkoleń:

 • Materiały szkoleniowe w PDF - przesłane przed szkoleniem
 • Kontakt z trenerem w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań
 • Przerwy podczas zajęć

Kurs przeznaczony jest dla osób:

 • zamierzających podjąć pracę w charakterze kosztorysanta robót budowlanych w przedsiębiorstwach budowlanych oraz w jednostkach budżetowych,
 • zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu kosztorysowania
 • posiadających program do kosztorysowania Norma Pro – niezbędne do udziału w szkoleniu

 

Ramowy program

Nauka obsługi programu do kosztorysowania wraz z opracowaniem przykładowych kosztorysów:

1. Podstawowe informacje o programie - licencja, klucz, ustawienia

 • Wprowadzenie do programu
 • Omówienie głównego paska narzędziowego programu
 • Zarządzanie bazą katalogów nakładów czynników produkcji

2. Przedmiar robót

 • Poziomy scalania robót – działy , elementy
 • Pozycje przedmiaru robót
 • Robota przyjęta z Katalogu
 • Opracowanie kalkulacji własnej roboty
 • Wyliczenia ilości robót, wyliczenie częściowe, przywołanie wyliczenia z innej pozycji

3. Kosztorys Inwestorski

 • Ceny R,M,S i narzuty kosztorysu - definiowanie, modyfikowanie, usuwanie
 • Praca na bazie cenowej, cennikach i ustalanie stawki r-g
 • Cena jednostkowa roboty

4. Edycja nakładów RMS w kosztorysie dla interpolacji i ekstrapolacji

5. Sprawdzenie kosztorysu

6. Wydruki

7. Eksport i import kosztorysów, odczyt z PDF i Exela